Nejbližší akce

Fórum

  22. 11. 2009, 20:22 Tomáš
Příspěvek č. 993    

Ahoj,
Jana: S tema rajtkama to nevidim uplne realne. Cecil bude myslim rad,kdyz tam bude mit jednu velikost natoz nejakou nadmernou Úsměv Damske rajtky,ktere by na dylku byly me a Natalce pres zadek plandaly (jen trosku, prirozene Velký smích) budes mit problemy sehnat i ve velkem krame. No ale zeptame se.
Klarka: No to se budes muset zeptat Cecila. Pry ma vzadu zahradu,tak to ma asi nejak vymyslene Úsměv

  21. 11. 2009, 08:56 Jana
Příspěvek č. 991    

Jo prosim Vás, když by měl Cecil nějaké pěkné rajtky (samo s 5% slevou) které budou Tomášovi na dýlku a nějak ucházejícně přes zadek (ne Natálce), tak mi jedny vemte. Když by to byly pantalony, tak jen dobře a když by měly celokožený sed, tak budu úplně nejšťastnější na světě. Úsměv

  18. 09. 2009, 08:21 hanka
Příspěvek č. 937    

Podle toho, co řikal Cecil mně, tak Huberta mají až 24.10. Zpráva bez záruky. Zato si pamatuju nabeton, že už má pro mě vymyšlený spešl trest - a důvod mi ho udělit se prý vždycky najde Velký smích

  17. 09. 2009, 19:53 Tomáš
Příspěvek č. 935    

Ahoj Klárko,
Na doplnění webu pracujeme postupně už od pondělka. Každý den se udělá něco a tak to bude i dnes. Lepíme to po večerech, tak to nejde tak rychle, jak by bylo záhodno. Další na řadě je Pětiboj, tak když se zadaří, tak bude dneska. Stáj v Dolou je kousek od Police nad Metují, to je asi 130km od Jablonce. My na toho Huberta jedeme už v pátek se dvěma koňmi.
Cecil mi termín Huberta na Prezidentské už říkal a prosil mě, abysme to dali na stránky, ale už jsem to zapomněl. Každopádně myslím, že to je 17.10. tedy týden po nás. Promptně zjistím a vystavím to tu.

  08. 09. 2009, 21:38 Jana
Příspěvek č. 879    

Ahoj všichni.
Opustím na chvíli téma ukopnuté a zanícené Anči Velký smích... i když je mi jí samo líto a přeji také brzký návrat do sedlíčka a vrátím se k tématům, která jste tu hojně propírali když jsem se dovolenkovala. Myslím, že bych se tu také měla podělit o svůj názor.
Tak nejprve k účasti. Já v tom nevidím něco nadpřirozeného. Vraťme se k době vzniku našeho sdružení. V této době, pokud se nemýlím, byla možnost jet na koňské závody v našem okolí jen do Liberce a to na ofika, takže s licencí a od metru výš. Hobby jezdci a začínající měli smůlu. To byl hlavní důvod k založení sdružení a postavení kalendáře akcí, čímž se umožnilo hobby a začínajícím soutěžit. Postupem času začalo více stájí uvažovat stejným způsobem a tak letos mají hobby možnost vyjet do okolí téměř každý týden. Tím se samozřejmě snižuje počet účastníků na jednotlivých soutěžích. Druhým rozdílem je to, že pokud pořádá závody nějaká stáj, obvykle se zúčastní vše, co má nohy a ruce (z místních). My stáj nemáme a z "místních" se neúčastní nkdo. (I když abych někoho neurazila, někteří se dají za "místní" počítatÚsměv ) Ale vy víte, jak to myslím. No a třetím důvodem, nebo rozdílem je to, že naše prostory nejsou vyhovující a nemáme dostatečné "lidské zázemí."
Parkury vyšší výšky vypisovat nebudeme. Otevřeně přiznávám, že se bojím. Já sice nejsem až tak stará, ale s pořádáním závodů již pár let zkušenosti mám, Dělám závody jen pro hobby jezdce a baví mě to, ale zkušenosti říkají že: NIKDY NEVÍŠ, KDO TI NAJÍŽDÍ NA PŘEKÁŽKU. Tím nemyslím nic a proti nikomu, jin že někteří lidé mají problém odhadnout možnosti své a svého koně. Druhá věc je ta, že parkury si většinou stavíme sami a licenci stavitele parkuru nemám. Proto se radší držíme při zemi.
Nemyslím si, že vypisujeme nudné akce. Dokonce bych si troufla říct, že jsme v oblasti jediná organizace, která má takovouto širokou škálu akcí. problém je v tom, že jim chybí "doladění." Na tom se bude pracovat přes zimu, podrobnosti si nechám zatím v útrobách sdružení, ale až budou mít jasnější obzor, vypustíme je na povrch.
Co se týče westernových závůdků, tak mám dva základní argumenty proti. První je ten, že je to super nápad, se kterým přišel Cecil z Prezidentské. Myslím, že každý máme svou hlavu a své nápady a mě osobně by se příliš nelíbilo, když by si Cecil příští rok postavil třeba křižovatky... Takže za westernem hurá na Préďu. Otiskujeme termíny na stránkách a ráda bych, aby dobrá spolupráce vydržela. A druhým důvodem, ke kterému se přiznávám, je to, že já westernu vůbec nerozumím. Tomáš je jeho vášnivý fanda, ale závod žádný také nikdy nejel. Proto je těžké, vymyslet nějakou modifikaci a k ní pravidla. Možná si řeknete, že to přeci nějaká striktní pravidla nepotřebuje, ale my víme, že potřebuje.
Do loňského roku jsme soutěžili... řekla bych "podle oka." Až do hrátek, které proběhly předminulou sobotu. Po těchto hrách jsme s Tomášem obdrželi rozsáhlý email od maminky jedné z účastnic, který byl víceméně plný výtek. Email byl zároveň plný nesmyslů, ale spousta výčitek měla odůvodnění, které bylo správné. V této chvíli mi došlo, že pokud chceme, aby se našich akcí účastnilo více lidí, akce musejí mít jasná pravidla. V tomto ohledu je nejjednodušší udělat miniaturu klasických závodů a převzít pravidla ČJF. Ale to já dělat nechci. Proč by měl být začátečník, který se jede okoukat na hobby závod, vyloučen při druhé neposlušnosti koně? Apod. apod. Ale každá modifikace s sebou přináší problémy v podobě domyšlení všech možností. A to vůbec nemluvím o úplně vymyšlených závodech, jako byl třeba letos pětiboj. Pravidla k pětiboji jsem konzultovala se čtyřmi dalšími lidmi. Asi pětkrát bylo potřeba něco přepsat nebo doplnit a stejně nám všem unikla pitomost se stanoveným časem na vteřinu přesně. Měla tam být tolerance alespoň půl minuty. Dneska už se to zdá jako banalita, ale připravila jednoho jezdce o vítězství. A mě mrzí to, že někdo, kdo si přijede vyzkoušet naše závody si třeba řekne.. to nemá cenu tam jezdit, protože oni si to stejně počítají, jak chtějí... a přitom v našem zájmu rozhodně není někoho upřednostňovat. Ale abych se vrátila k tomu, co tu píšu... Prostě není jednoduché vymyslet nový závod tak, aby byly vychytané všechny mouchy ještě před tím, než se poprvé závod uskuteční. Mouchy se většinou objeví až během... Jinak si myslím, že jsem celkem "bedna na vymýšlení kravin a sranda akcí" a baví mě to..
Tak, určitě jsem na něco zapomněla, ale napoprvé to myslím stačí.
Jana.

  02. 09. 2009, 14:45 Tomáš
Příspěvek č. 872    

Ahoj Verčo,
Co se tyce Olesnice, tak nevim jak s Jizerou, ale pres Kamenici je v podstate temer na nejvyhodnejsim miste most, takze prejit se urcite da. Uz jsem to tam trosku prochazel.
Casopisy oslovuji nas, psal jsem to uz nekde nize, ale my nereagujeme. Nestiham, mozna je to blbe a asi s tim neco udelame. Uz jsem oslovil regionalni 7micku, ale je otazka jestli neco bude. Muj kamarad u nich pracuje jako fotograf, tak zkusim neco zjistit. To by resilo i divaky.
Westernove zavody jsem s Janickou probiral, Buh je mi svedkem, ale jeji nazor je takovy, ze akci mame dost a ze westernove zavody poradal ted Cecil na Prezidentske a ze je to jeho parketa. Pro letosek jsem souhlasil, ale na pristi rok se o tom jeste urcite budeme bavit.
Diky za pripominky, doufam, ze si to cele Janicka poctive precte, az se vrati vyvyletovana z dovolene. Úsměv

  31. 08. 2009, 22:39 hanka
Příspěvek č. 869    

Souhlasím s názorem Tomáše, Veroniky, Anči a vlastně mluvím za další hobby lesojezdce. Kdybychom dokázali se svými koňmi skákat okolo metru, máme licenci a jezdíme oficka. V našem okolí je řada majitelů koní, pro které je těch 60 - 80 cm maximum. A jestli jsem to pochopila dobře, tak právě pro tyhle lidičky vznikly akce Rozcestníku, aby si měli kde zazávodit a to nejen ve skocích, na co už je přeci jen potřeba trochu potrénovat na rovném plácku, ale i v disciplínách, které jsou lesojezdcům bližší než klasický parkur a drezura. Prostě Rozcestníkovské akce jsou originální a jedinečné svou všestranností. Myslím, že problém s nízkým počtem startujících není ve výšce překážek. Jedna z možných příčin může být nedostatečná prezentace akcí . Návštěvnost webu ještě neznamená, že si zde čtou potencionální startující.
Mám osobní zkušenosti z hojně navštěvovaných akcí na Prezidenstské nebo na Nové Vsi. Jak Cecil, tak Zdeněk před akcí zavolají, připomenou, že se něco koná a pozeptají se, jestli se účastníme. Na rodeo přišla pozvánka SMS + leták. Možná by stálo za to rozesílat pozvánky na konkrétní mailové adresy nebo telefony a vůbec tak nějak lidem ty akce podsouvat.

  31. 08. 2009, 15:19 Tomáš
Příspěvek č. 862    

Ahoj,
Verčo, díky moc za pripominku, to je rozhodne na zvazeni. Terminy jsme se snazili dat co nejvic dopredu a treba Zdenek na Vsi se podle toho zaridil a nekrizime se. To stejne dela i Cecil na Prezidentske, dela akce v jine terminy. U vsech to ale nefunguje a ani fungovat nemuze.
Ančo a vsichni ostatni polemizujici o vyssce. Priste muzem udelat to, ze vyhlasime jeste jednu vyssi soutez. Kdyz uz tam klacky budou, tak to muzem strcit vys, to neni zadny problem. Kazdopadne si myslim, ze o to az takovy zajem nebude. Z tech lidi, co k nam jezdi by si to mozna strihla Miša, Johanka a tajně (aby trenerka nevedela Úsměv ) možná i Natálka. Ale to je tak vsechno.
Jinak vlastni kolbiste je na ceste. Nevim, jak pristi rok, pres sezonu jeste skoro urcite nebude, ale na dalsi rok uz by se snad mohlo zadarit. To stejne plati i pro crossovou drahu. Uz jsme to byli s Janickou prochazet a udelat se tam pekan draha da.

  05. 08. 2009, 17:45 Tomáš
Příspěvek č. 791    

Ahoj Ádo,
Program akcí pořádaných Prezidentskou zařazujeme do kalendáře, protože Cecil je náš kamarád a vzájemně spolu koordinujeme termíny, abychom se nepřekrývali. Tím to ale celé končí. Úkoly si vymýšlí sami a je to vždycky pro všechny překvapení. Jisté je jedno, čekat můžeš cokoliv Úsměv

  25. 11. 2008, 16:06 Ivanka M.
Příspěvek č. 572    

.. já ho prásknu Úsměv foto má Cecil Úsměv tak jedině tam Úsměv a je to kousek ..

  10. 11. 2008, 23:33 Tomáš
Příspěvek č. 563    

Ahoj,
Diskuse se tu nějak rozjela,tak ja se musim rychle zapojit, abych stihl odpovedet na starsi dotazy.
Miso, poradi v poharu bude, vim, ze jsem brzda, ale proste jsem se do ted nedostal k tomu to spocitat.
Helo, fotky z Prezidentske snad budou, ale musim se nejdriv potkat s Cecilem, ktery u sebe vozi CDcko. Uz jsme se chteli nekolikrat potkat, ale zatim to nejak nevychazi Smutný
Vytvareni masli na pristi rok urcite nejak zmenežuju, protoze ja bych to fakt neubastlil, takze sikovne rucicky se budou urcite hodit. Basnicky budem muset nejak vyzobat z fora a nekde je zvecnit, aby byly zaznamenany v historii naseho pocinani.
Na zimni akci se moc tesim a rozhodne prijdu, i kdyz po poslednim prispevku Lucky, kde pise "abychom mely kde uschnout" si nejsem tak uplne jisty, jestli se pocita i s panskou casti populace Úsměv

  17. 10. 2008, 18:50 cecil
Příspěvek č. 501    

ahoj všem moc psat neumim ale asi po hodine jsem se sem dostal,tak vam neco napisi:za vetrem jsem se pekne opil,tak se omlouvam jestli jsem delal ostudu,ale bzlo to fajn.

artfix & Záveský 2oo6-2o13