Nejbližší akce

O pohár sdružení Rozcestník aneb jak to celé probíhalo v roce 2007
Jana Vozáková 26.5.2008)


Napadlo nás, že jsme v podstatě nijak neshrnuli uplynulý rok a proto ho dodatečně shrneme nyní. Minulá sezóna byl v řadě věcí vyjímečná jak pro nás, tak pro vás. Co bylo ale hlavním "trhákem"? Seskupení všech našich akcí do pohárové soutěže.

Už někdy v zimě se nám vnuknul nápad, jak osvěžit každoletní zápolení v mini jezdeckých závodech. A tak vznikl nápad s pohárem. Následovaly neuvěřitelné polemiky s několika lahvemi vína a několika kilogramy sýrů o tom jaké závody, co za které závody, jak to obodovat, aby šanci měli skutečně všichni a vzniklo z toho dílo, kterého se většina z Vás vloni účastnila.

Základní model našeho sdružení je to, aby si na své přišli zejména hobby jezdci. Proto se nepouštíme do náročných drezur, vysokých parkurů a občas upravujeme hodnocení tak, že není zcela v souladu s ČJF. Už jen z toho důvodu, že spousta jezdců - dětí se k nám jezdí "okoukávat" a je z mého pohledu zbytečné je ze soutěže vyloučit, když se jim koník zadívá na druhou překážku a podruhé zastaví. Stejně tak jako proč nevymyslet soutěže pro hobby jezdce, kteří nejradši jezdí "po lese." Zkrátka a dobře jsme se snažili vymyslet to, aby se postupně během roku mohl zúčastnit každý, kdo byť jen trošku chce a hlavně, aby byla sranda.

První dvoje závody se odehrávaly na jízdárně a už zde bylo vidět, kdo se rozhodl, že o pohár bude zápolit. Po prvních závůdkách, kdy Hanka s Luckou zjistily, že 60cm pro vítězství stačit nebude a že 80cm není zase o tolik víc, začaly holky pilně trénovat. Výsledek se myslím dostavil. Na konci srpna, i s ne příliš parkurovým Koblížkem, Hanka překonala 90cm rozeskakování čistě a Lucka při skoku mohutnosti překonala s ještě méně parkurovým Johnym skok přes 100cm vysoký. Doufám že se holky neurazí kvůli přívlastkům, které jsem dodala k jejich miláčkům, mělo to vyjádřit zejména to, že silou vůle se dá vše.
Na křižovatkách bylo vidět, že i když třeba ne všichni, se věnují pilnému kroužení velkých kruhů a vzornému zastavení, mají koně ve výborné kondici. Trať byla tentokráte opravdu náročná, na což ukazovaly i časy, které jezdci na trati strávili. Pro letošek podotýkám že vymyslím trochu méně náročnou variantu. Důležité je, že dobrá nálada a úsměv na rtech zůstal i těm jezdcům, kteří se po dokončení vydali na ne zcela krátkou cestu domů, při které vydatně zmokli.
Odměnou jim měl být dodatečně vymyšlený "jízdárenský" závod, který byl zejména ve znamení fantazie. Video by bylo lepší, ale myslím že i fotky mluví za vše. Přes to, že jen jedna volná sestava se podobala drezúře, myslím že se tentokráte nenudili ani lidé, kteří jeli kolem na kole a zastavili, protože paruky, svatební šaty, polonahé dívky a spousta jiných kostýmů, se příliš často na Smržovce v souvislosti s koňmi nevidí. Ale přicházel podzim a bylo na čase ukonejšit i nervózní přítele a manžele, kteří každý druhý víkend konstatovali "zase jdeš někam s tím koněm?" a tak vznikl další, myslím že jeden z nejúspěšnějších závodů. Jediné co z naší strany selhalo, bylo značení, ale to už jsme tu proprali tolikráte, že letos uděláme maximum pro to, abyste mohli jet skutečně na čas.
No a celé jsme to zakončili Hubertem, kterého netřeba komentovat. Lucka má na poháru vypískované jméno na vždy. A kdo bude další???

Tak takhle nějak se můžete mazlit s pohárem příští rok i vy, ale jak to zatím vypadá, tak Lucka ho zadarmo nedá! Fotogalerie - Pohár 2007

artfix & Záveský 2oo6-2o13