Nejbližší akce

Kronika - detail článku

Hobby závody parkur 60-100cm, JK Mělník

Trocha statistických údajů:
den konání: 6.6.2009
místo konání: JK Mělník
účastníci: 10-20 jezdců v každé kategorii
startovné: 170,- Kč / soutěž
účast z Rozcestníku: Karen, Tomáš (jako řidič)
výsledky: Natálka T. 60cm - 5. místo (0 b.), parkur 80cm - 9. místo (0 b.)
    Radka T. 90cm - 8. místo (1 chyba - 4 b. v 1.fázi), parkur 100cm - 7. místo (2 chyby - 8 b. v 1.fázi)


Natálka s Radkou mají letos vysoké sportovní ambice a jak to vypadá, tak jim záleží na tom, aby naše sekce závody a sport nezůstala po odjezdu Janičky do Anglie prázdná. Uplakané nedělní ráno a my vyrážíme do Mělníka přeskočit všechno, co nám tam postaví.

Na závodech jsme se potkali s Ivkou, od které měly holky domluvenou odbornou podporu. Natálce se už od začátku trošku klepala kolena a spekulovala, zda by nebylo nejlepší se z vyšší soutěže odhlásit. Na kolbišti se postupně zvedaly překážky a ubíhaly více a méně psí kategorie parkurů, tak jak je v Mělníku zvykem. Ja jsem se snažil filmovat, fotit a ještě u toho držet palce, pít kafe a jíst párek. Natálka vstoupila do soutěží trošku s nervozitou a proto jí unikla lepší příčka. Zajela stylově krásný, čistý parkur, bohužel však před ní byli ještě 4 rychlejší koně.
Pak nás čekalo čekání na 80cm parkur. Při sledování ostatních bylo jasné, že jen málo lidí skáče parkur a zároveň má plně pod kontrolou koně a svůj vlastní sed. Na druhou stranu v těchto soutěžích jsou rozhodující stopky rozhodčího a popadaná břevna. Natálka po opracování nastoupila do kolbiště a ke své veliké radosti předvedla i na 80cm čistý parkur. Měla sice ještě nižší tempo, než při předchozí soutěži, což ji odsunulo až na 9. pozici, ale myslím, že mohla být spokojena za pěkný a vyrovnaný výkon. Poznamenala si do zápisníčku domácí úkol o zrychlení tempa a stal se z ní divák.
Na řadu přišla Radka, která se vrhla do vyšších soutěží. Radka tradičně překypuje nervozitou, takže i když předvedla pěkný výkon v obou parkurech, vžy se podařilo někde něco "ukopnout". pro dnešek jí tedy štěstí přiliš nepřálo, ale snad to vyjde příště. Naložili jsme tedy koníky a Ivku a vyrazili zpět k domovu potěšeni příjemně stráveným víkendovým dnem.


artfix & Záveský 2oo6-2o13