Nejbližší akce

Kronika - detail článku

Závody hobby drezura, Jablonec n/N

Trocha statistických údajů:
den konání: 8.5.2009
místo konání: TJ JO Nisa Jablonec n/N
účastníci: 10 jezdců
startovné: 50,- Kč
účast z Rozcestníku: Karen, Tomáš (jako fotograf)
výsledky: Natálka T. drezura Z1 - 1. místo


Drezura bývá mezi jezdci méně oblíbená než skákání. Je však základem všeho, co se s koňmi dělá. To vědí i na jablonecké jízdárně, proto si stejně jako minulý rok změřili síly prakticky všichni jízdárenští a s nimi i naše Natálka.

Závody v Jablonci byly poněkud komornější, síly si rovnaly především domácí jezdci. Odvěká rivalita byla trošku cítit pouze mezi oddílovými jezdci a tzv. "soukromáky", kteří mají v Jablonci ustájené koně a nejsou členy jezdeckého oddílu. Protože jsem výjimečně nevezl koně, tak jsem si přispal, ale už při začátku opracovávání jsem byl nastoupený u letní jízdárny, kameru a foťák v pohotovosti. Vlastní závodění se odehrávalo v hale, jela se čtená úloha Z1, což je pro hobby závody tradiční evergreen. Zhruba polovina jezdců byli svěřenci Ivky Štruncové a Mirky Wiedenové, zbytek byli členové jezdeckého oddílu Jablonec.

Porota složená z Mirky Wiedenové a Jany Bečvářové pracovala svědomitě a nekompromisně do protokolů zaznamenávala chyby, takže ani na vítězi celého klání nezůstala nit suchá. Všechny výsledky byly po ukončení dekorování ještě podrobně probrány s každým jezdcem zvlášť a ve skupince se řešily i nejčastější chyby objevující se u více jezdců a jak se jich vyvarovat. Drezurní úlohu s přehledem vyhrála naše Natálka s Kačenkou. Předvedly výborný výkon, jak se na šampionky v domácím prostředí sluší a patří. Natálka si tak spravila náladu z předchozích nepovedených závodů v Liberci a získala motivaci k dalšímu tréningu.

Tak jak jsem psal i minule, těším se na další závody a budu fandit, abychom se i někde venku poprali o příčky nejvyšší.


artfix & Záveský 2oo6-2o13