Nejbližší akce

Kronika - detail článku

Závody drezura a parkur 60, 70-90, JK Liberec

Trocha statistických údajů:
den konání: 18.4.2009
místo konání: JK Liberec
účastníci: 15-20 jezdců v každé kategorii
startovné: 200,- Kč / soutěž
účast z Rozcestníku: Karen, Tomáš (jako řidič)
výsledky: Natálka T. drezura Z2 - 4.-5. místo, parkur 60cm - vyloučeni (skok mimo pořadí)
    Radka T. parkur 60cm - vyloučeni (špatný kurz), parkur dvoufázový 70-90cm - 6.-7. místo (v 1.fázi 1 neposlušnost)


Letos, jako první, zamířily závodit Natálka s Radkou. Vyrazily na letošní první "hobíčka" do Liberce. Bylo potřeba se před sezónou pořádně otrkat a rozskákat, takže jsme ráno naložili a vyrazili jsme.

Koně nastupovali super, takže jsme na místo dojeli jako první. K mému velkému zklamání ještě nebyl otevřený stánek, takže jsem si na svoje ranní kafe musel počkat. Holky se vpohodě stihly odprezentovat a nechat si zkontrolovat dokumenty od obou koňů veterinářem. Skákat se mělo na ploše, kterou normálně v Liberci používají jako opracoviště. Barevná břevna už byla rozmístěna a připravena na nejnižší soutěž. Po vyvěšení kurzu parkuru zavládlo drobné zděšení. Technicky to bylo opravdu složité.
Po intervenci Mirky, která se byla na závody podívat s námi, a fungovala tam zejména jako Natálčina a Radčina trenérka, došlo k úpravě některých překážek. Bohužel nervozita z těžkého parkuru holkám zůstala. Na místo jsme dojeli jako první, tak holky i jako první startovaly. Pořadatelé některé věci lehce nezvládli, takže v okamžiku, kdy se dořešily technické záležitosti parkuru, už byla volána na plac Natálka, která teprve vedle v hale opracovávala. Natálka nezvládla v ďábelském tempu nájezd na 3. překážku a skočila jiný skok. Ozval se neúprosný zvonek a parkur pro ni tak skončil. Raka, která šla hned po Natálce, neskončila o moc lépe. I tady asi nervozita vykonala své a Radka na parkuru zabloudila. Po uzavření druhého kruhu, kdy hledala další překážku, slyšela i ona zvonek ještě před projetím cílem.
Nálada byla trošku pod bodem mrazu, ale obě naše holky čekala ještě jedna soutěž. Radka absolvovala vyšší parkur s jedním vyhnutím, což lze považovat v této situaci určitě za úspěch. Natálku ještě čekala drezura. Chyby tam určitě byly. Při prvních závodech venku však nikdo dokonalý výkon nečekal. Přesto, předchozím debaklem psychicky rozložená Natálka, vybojovala v drezuře pěkné 4.-5. místo a odvezla si domů mašli.

Pro začátek sezóny dobré poučení, že závodění venku není nikdy dost a "těžce na cvičišti, lehce na bojišti". Holky určitě potrénují a já se budu těšit pro příště na dobré ranní kafčo a taky na to, že budu moci vystavit i fotografie z dekorování.


artfix & Záveský 2oo6-2o13