Nejbližší akce

Kronika - detail článku

ME juniorů ve všestrannosti 2006

Trocha statistických údajů:
den konání: 5.8.2006
místo konání: dostihové závodiště - Pardubice
účastníci: Jarča, Hanka, Danuška
účast z Rozcestníku: Jana, Tomáš


Již tradičně hostilo dostihové závodiště v Pardubicích mezinárodní závod třídy military. Jeli jsme se podívat na cross - jízdu s terénními překážkami. Těšili jsme se, jaké překvapení tentokrát připraví stavitelé tratě pro závodníky i diváky.

K velké škodě nás zklamalo počasí. Jak je vidět i na fotografiích, tak pršelo a byla pěkná zima. I přes tento negativní faktor jsme postupně prošli celou trať, která ani vzdáleně nepřipomínala tu z roku 2003, i když několik málo skoků bylo podobných nebo stejných. Letos jsme bohužel v mladých jezdcích neměli žádného zástupce z ČR. Výkony jezdců i koní byly naprosto famózní. Alespoň tedy z našeho pohledu. Některé překážky byly naprosto ďábelské, ty máme i na fotografiích. Patřil mezi ně tradiční seskok (více než metrový), kterému předcházel betonový hranol a následovaný velmi úzkou překážkou s trojúhelníkovým půdorysem. Další velmi zapeklitou překážkou byl domeček postavený na kopci tak, že byl těsně následovaný prudkým kopcem, koně tak skákali přes překážku, za kterou nebylo nic, jen prázdno. V kombinaci s rozmoklým terénem, na kterém i trošku ostřejší zatočení ve větší rychlosti znamenalo zmařené šance na úspěch, byl závod opravdu velmi náročný.

Snažili jsme se nafotit maximum zajímavých překážek a ty vám přinášíme ve fotogalerii. Až se bude konat další podobný závod, určitě se pojedeme zase podívat, stálo to za to.

artfix & Záveský 2oo6-2o13