Nejbližší akce

Kronika - detail článku

ME juniorů ve všestrannosti 2003

Trocha statistických údajů:
den konání: srpen 2003
místo konání: dostihové závodiště - Pardubice
účastníci: Evka, Karel, Danuška
účast z Rozcestníku: Jana, Tomáš


Mistrovství Evropy juniorů ve všestrannosti u nás proběhlo o prázdninách roku 2003. Jelikož nám náš věk, naše kvality a asi ani kvality našich chlupatých miláčků nedovolily se této akce zúčastnit naplno, jeli jsme se alespoň podívat jak to vypadá, když to někdo fakt umí.

Závody byly tří, nebo čtyřdenní, jak to u military bývá zvykem a my jsme jeli shlédnout nejzajímavější a bezesporu nejtěžší disciplínu - cross. Pardubické závodiště patří co se rozmanitosti skoků týče mezi naší špičku a tak bylo na co koukat. Na rozdíl od parkurových závodů, kde musíte sedět na jednom místě a všichni jedou totéž je na crossu super to, že vás nechají takřka chodit mezi závodníky. Navíc trasa je mnohonásobně delší, než u crossu, takže z jednoho místa byste neviděli ani slabou polovinu a to je fakt škoda. Osobně musím říct, že některé skoky bych nešla ani kdyby mi šlo o život a když jsem viděla s jakým přehledem to "děti" jedou, opět jsem si říkala, že vrchol jezdeckého umění je pro mě asi v nedohlednu.

Každopádně luxusní podívaná, nudit se nebudete ani minutu. Takže batůžky na záda, do batůžku foťák a svačinu, pevné boty na nohy a hurá s námi do Pardubic.


artfix & Záveský 2oo6-2o13