Nejbližší akce

Kronika - detail článku

Jezdecké hrátky III - Lučany n/N

Trocha statistických údajů:
den konání: 16. srpna 2008
místo konání: louka - Lučany nad Nisou
účastníci: 13 jezdců
vstup: 200,- Kč startovné
účast z Rozcestníku: Jana, Tomáš, Karen, Úbor, Kristýnka, Vlaďka
sponzoři: Dromy - potravinové doplňky pro koně (www.dromy.ic.cz)     Tomáš Bureš - komplexní služby ve výpočetní technice
    Martin Jiřička - soukromý zemědělec

V sobotu jsem se probudila s pozitivní náladou. Všichni mě varovali před přívalovými dešti a zatím jen mírně, i když setrvale prší. Je 7:00 a začíná každopředzávodní chaos. Naštěstí se už některé věci zaběhly natolik, že je netřeba řídit, a přesto se dějí. Kolem jedenácté stojí na louce v Lučanech kompletní parkur pro štafetu a všechny plachty, které byly k dispozici jsme použili jako střechy. Naštěstí ve středu před závody Tomášovi došlo, že objednal počasí až na neděli a tak sjel do Mělníka koupit alespoň vozejk na koně, aby se měli rozhodčí kam schovat.

V 11:00 zuřím. Parta "mých svěřenců" bloudí s koňmi kdesi na Eurionu. Bere mě amok, cestu jela Markéta asi 5x na koni, nesčetněkrát na kole a včera večer jsem jí to vysvětlovala na mapě. Dávám jim 20 minut. Nakonec to odnesla jen Natálka, která si nestihla díky pozdnímu příjezdu holek zpacifikovat Káču natolik, aby bylo bezpečné s ní absolvovat parkur a tak vzdala. Přiznám se, že i to je potřeba ocenit. Na druhou stranu bůh ví jak to ve skutečnosti s blouděním bylo, protože Markéta vede pohárovou soutěž a Natálka jí začínala dýchat na záda...
Ale dost o jizerskohorských bludičkách a k vlastnímu zápolení. Štafeta se odehrála bez větších problémů. Jen se přiznám, že asi budeme muset pořídit fotobuňku, protože rozdíly časů mezi jednotlivými dvojicemi byly opravdu těsné ba i nejtěsnější. Nakonec zvítězila dvojice Markéta Jandová s Úborem a Lenka Wiedenová s Kristýnkou, které nahradily Natálku s Káčou. Osobně jsem ráda, že se parkur obešel bez pádů a dost se mi ulevilo, když skončil. Skok mohutnosti jsem z bezpečnostních důvodů zrušila. Louka sice ještě neplavala, ale na vyšší překážky terén vhodný nebyl.
Následně začíná to, proč sem asi všichni přijeli. Volné sestavy na hudbu. Zápolení zahajuje populární jizerskohorské duo Lucka a Hanka, které tentokráte vsadily komplet na originalitu. Píseň máme povoleno zveřejnit na webu a tak snad se tam objeví už s tímto zápisem. Každému, kdo o nás trošku něco málo ví doporučuji. Holky nasadily laťku vysoko, ale bylo jasně vidět, že již zdaleka nebyly jediné, kdo se na volné sestavy pečlivě připravoval, což se přiznám, že mě velice těší. Viděli jsme agenty, pistolníky, řidiče automobilu i odvážné vystoupení Jany a Johanky. Jako předposlední dvojice se nám představilo vloni na této akci oddané duo Lagunka a Krteček, kteří tentokráte zabrousily do Pekingu na Olympijské hry. Je pravda, že badminton, pádlování a bikinky při 12ti stupních nad nulou se na koni jen tak nevidí a holky se svou konilympiádou zvítězily.
Ještě bych si zcela nezaujatě dovolila připomenout poslední vystoupení, jehož jsem se účastnila - Holky z naší školky. Celá příprava probíhala ještě během "koňského" tábora konaného před hrátkami. Po náročném poledním klidu, kdy se celá koncepce vymyslela, následoval neuvěřitelný chaos, při kterém holky včele s Romanou Jandovou začaly hbitě připravovat kostýmy. Neptejte se, jak jsem přišla ke svému. To jsem si takhle v pátek odpoledne odskočila z našeho Novovesského táboření připravit něco na sobotní hry, za tři hodiny se vrátím a už se jen otáčím, zvedám ruce, nechávám se oblékat a kde se vzalo z mléka kouzla hotová prvotřídní machna učitelka.

No, dost osobních prožitků a vraťme se k poslednímu zápolení, kterým byla židličková. Anča obhájila své prvenství a tak se možná brzy stane nepřemožitelnou v této disciplíně. Zvláštní cenu fair play bych vyšvihla v pořadí druhé - Kristýnce Vydrové, která pokud by využila souhry náhod velice nepříznivých pro Anču mohla s přehledem zvítězit, ale neudělala to a tak skončila druhá.
Nezbývá mi, než poděkovat. Tentokráte VŠEM, kteří přijeli, ať už závodit nebo fandit, protože i přes strašné počasí spousta lidí vydržela až do konce. (Pozn.: já považuji za veliký úspěch, že se nikdo z přihlášených neodhlásil), dále opět rodině Jandových, bez kterých by parkur v 11 nestál a uklízeli bysme asi ještě dneska, mamince Vlaďce, která tam mrzla s námi a vařila nám gročky (dokud byl rum), panu Jiřičkovi, který nám nedávno louku opět posekal a všem ostatním, kteří nám fandí a podporují nás.

Téměř autorskou píseň dvojice Lucka a Hanka si můžete ve formátu MP3 stáhnout zde.artfix & Záveský 2oo6-2o13