Nejbližší akce

Kronika - detail článku

Jezdecké hry III

Trocha statistických údajů:
den konání: 26. srpna 2007
místo konání: JK Samuel - Lučany nad Nisou
účastníci: 11 jezdců
vstup: 250,- Kč startovné (100,- / soutěž)
účast z Rozcestníku: Jana, Tomáš, Kristýnka, Karen, Vlaďka
sponzoři: Tomáš Bureš - komplexní služby ve výpočetní technice
    Zdeněk Kuncl - potraviny Rychnov u Jablonce

V neděli 26.8.2007 jsme se sešli naposledy v tomto roce na jízdárně, abychom změřili své síly v netradičně pojatých tradičních i méně tradičních disciplínách. Protože již bylo dosti parkurů o psí výšce, drezur stupně "Z" a jiných triviálních soutěží, rozhodli jsme se vypsat "něco" na vyšší úrovni. Soutěžní den zahájilo štafetové skákání, kde museli jezdci kromě skokových schopností sebe a svého koně (v některých případech i skokových schopností pořadatelů) předvést také koordinaci svého pohybu. Po zajetí náročného parkuru, kdy již organismus bývá zcela vyčerpán, museli jezdci předat štafetu v podobě bičíku druhému z dvojice.
Na konci sezóny potvrdily roli favoritů pečlivě připravená dvojice VotočLemberka, pardon Lucka Votočková s Hankou Lemberkovou, kteří jako jediní zvládli překonat parkur bez trestných bodů. Smolařem této soutěže byla určitě Danča, která se zúčastnila, z důvodu lichého počtu dvojic, parkuru dvakrát a poprvé zapomněla skočit poslední skok a podruhé jí Bořek, který v tréninku chodí 130cm, našich 80 cm poněkud nerespektoval a shodil. Inu musíš víc trénovat Dančo a v příštím roce to holkám natřeš :-)
Další soutěží byl adrenalinový skok mohutnosti. Přiznám se, že jsme zúčastněné dost podcenili a že základní výšku pro příští rok určitě zvýšíme. Nebudu to příliš protahovat, výsledky si můžete prohlédnout v dokumentech a beztak je už máte kompletně nastudované a tak nezbývá jen zmínit vítěze, kterým se stala Míša Horáčková s Lagunou. Ještě si dovolím zmínit dva jezdce, díky kterým naše adrenalinová disciplína dosáhla plnohodnotného adrenalinu a tím byla Hanka Novotná s Gretkou, která jednou překonávala skok o výšce 138 cm samostatně (kůň zůstal před překážkou), ale vše dopadlo dobře. Druhým adrenalíňákem byla Anča s Krťou, jejichž výkony raději popisovat nebudu, protože by mi zase vystoupal puls na 200. Jen bych chtěla podotknout, že pokud je kohoutková výška Krti 120 cm a Krťa 103 cm skočil, pak třeba pro Kačenku, se kterou jsem skočila 123cm (myslela jsem si jak jsem dobrá) by to znamenalo skočit 186,5 cm. Takže si myslím, že pokud bychom přepočítávali výšky poměrově, vítěz by byl jasný.
Další soutěž byla diváky napjatě očekávaná. Vypsána byla totiž volná (drezurní) sestava na hudbu. Podle fotek můžete usoudit, kolik dvojic mělo sestavu alespoň se drezůře podobající. Slovy jedna, ale myslím že to byla sestava poměrně vydařená. Nicméně co následovalo potom slovy hodnotit nelze, a proto se raději podívejte na fotky. Danča, která tentokráte neponechala nic náhodě a na kolbiště vjela velice spoře oblečená si odnesla cenné vítězství. Inu bulvár, sex, prachy a rock'n'roll dneska táhne. Kromě nedostatku oděvu ale uchvátila zajisté diváky i hereckým projevem a jistou jízdou na neosedlaném Deníčkovi. Díky Danušce se naše reputace tentokráte zvedla a zvítězili jsme. Na druhém místě se umístila Anča s Krtečkem a Míša s Lagunou, které nám předvedly scénku jak vystřiženou ze svatební oslavy (pokud si správně pamatuji, tak se jmenovala "O Krtečkovi a Lagunce, aneb jak to bylo, je a bude"). Známá jizerskohorská dvojice Koblížek - Johnánek skončila na třetím místě. Jejich jezdkyně je tentokráte k skvělému umístění vlastně ani nepotřebovaly. Tímto v podstatě otevřeli pro příští rok možnost účasti i pro tzv. virtuální jezdce, kteří nemají to štěstí vlastnit koně.
Poslední soutěží byla židličková. Byl to první okamžik, kdy se do soutěžního klání zapojil i Tomáš (naše technická, dopravní, psychická i jiná podpora) s Kristýnkou. Bohužel se jim úvod do závodní kariéry příliš nevyvedl a tak do jara musí taktéž (jako Danča) ještě trénovat. Vítězství v této soutěži si zaslouženě odnesla Anča Zderadičová s Krtečkem.

Na závěr bych Vám všem chtěla poděkovat že jste si pro ostatní připravili nádherný program a protože tento typ závodů se určitě objeví i v příští sezóně, vymýšlejte dále :-)artfix & Záveský 2oo6-2o13