Nejbližší akce

Kronika - detail článku

Hubert 2005

Trocha statistických údajů:
den konání: září - říjen 2005
místo konání: W-Horse ranč U Potoka - Lučany nad Nisou
účastníci: kolem 30
účast z Rozcestníku: Anežka, Jana, Tomáš, Kristýnka

Jako v každé pořádné stáji se i na ranči U Potoka zakončuje sezóna Hubertovou jízdou, která se pokaždé koná na přelomu září a října. Hubert sice slaví svůj svátek až někdy v listopadu, ale to by se také mohlo stát, že místo jízdy bychom pořádali plavení ve sněhu. Proto takový předstih.

Kolem jedenácté se na přilehlých loukách sešlo necelých třicet koní. To už není úplně málo, takže naši výpravu jen tak někdo nepřehlédl. Vyrazili jsme v pohodovém tempu jak to na našich Hubertech bývá zvykem směr Nová Ves. Naši pomocníci nám výborně korigovali dopravu na inkriminovaných místech, čímž jsme předešli případnému karambolu. Z Nové Vsi jsme si to namířili do kopce směr Dolní Černá Studnice, ale po nedlouhém výšlapu se cesta otočila zpět na Novou Ves. Závěrečný hon na lišku se uskutečnil na loukách pod Bramberkem, kde je jak dost místa na vyvinutí vysoké rychlosti, která je pro vítězství nezbytná, tak dost místa na brždění. S uloveným liščím ohonem, který tentokrát ukořistila Táňa Lipavská jsme se opět pohodovým tempem vydali k domovu.

A jak už bývá U Potoka zvykem, akce po návratu nekončí. Koním jsme dali odfrk, lidé se občerstvili klobáskami z místní udírny a začala druhá část Hubertovy jízdy, tedy soutěže na ranči U Potoka. Pořadatelé se tentokráte rozhodli přiblížit rekreačním jezdcům klasické disciplíny. Soutěžilo se tedy ve skoku obludnosti, kde na jezdce čekalo překonání strašidelných překážek, barelech, kde bylo za úkol utvořit třikrát osmičku kolem postavených sudů a drezurní úloze stupně "R" (rekreační jezdec), která v sobě zahrnovala cviky podjeď větev, vyhni se cyklistovi, přeskoč potok, uteč před psem a podobně. Drezurní úloha sklidila asi největší úspěch. Zejména díky našemu kamarádovi Jirkovi, který s plyšovým psem přivázaným na násadě od koštěte dokázal působit tak zuřivě, až jedna účastnice opustila svého koníka. Každopádně všichni soutěže překonali živí a zdraví a tak se dočkali i večerního vyhlášení s hodnotnými cenami.

Nezbývá než se těšit na Huberta 2006.

artfix & Záveský 2oo6-2o13