Nejbližší akce

Kronika - detail článku

Křižovatky 2005

Trocha statistických údajů:
den konání: srpen 2005
místo konání: W-Horse ranč U Potoka - Lučany nad Nisou
účastníci: hodně
účast z Rozcestníku: Anežka, Jana, Tomáš

V čem soutěž spočívala netřeba popisovat. Pravidla byla úplně stejná jako letos, tak spíš doplníme nějaké postřehy pro ty, kteří se vloni nezúčastnili, ale letos to mají v plánu.

Stavba trati byla poměrně očistec :-) Ale za tu srandu to stálo. Koupili jsme různobarevné krepáky, nastříhali fáborky a šlo se na to. V pozdních nočních hodinách jsme skončili asi tak ve druhé třetině trati a jelikož už nebylo vůbec nic vidět, budík vedle postele byl nařízený na půl šestou, aby se to stihlo ráno. Jenže...
Ráno jsem otevřela oči a zjistila, že venku leje. Poměrně vydatně a setrvale. První, co mě napadlo je to, že papírové fáborky asi budou mít úplně stejnou barvu. No, od pravdy jsem moc daleko nebyla, ale při troše fantazie se dalo rozpoznat který byl tmavě modrý a který červený. Tam, kde byly fáborky bledě modré, žluté a bílé musel jezdec hodně přemýšlet, který byl který. Nakonec jsme se rozhodli posunout první start o 2 hodiny, dostavěli jsme zbytek trati a vypustili prvního soutěžícího. Mezitím přestalo pršet, takže další záměna barev fáborků již nehrozila. Většina závodících utvořili dvojice, protože ve dvou se to lépe táhne a vyrazili na trať. Jak je psáno v propozicích, někdo jel dostih a někdo si udělal výlet. Fáborky se statečně držely na větvích až do skončení závodu (tedy kromě trasy kolem Bramberka, kde jim z větví nějaký šikula pomohl) a tak nakonec všichni dojeli (za světla:-) a nemuseli jsme nikoho hledat.
Tento závod nejvíce sedl našim nejvěrnějším účastníkům, kteří nevynechali zatím žádnou naši akci. První místo s časem 1hodina a 59 minut obsadila Hanka "Lemberková" s Koblížkem a druhé Lucka Votočková s koněm Johny, kteří byli jen o pár minut pomalejší. Proti tomu výletnice Lucka s Lopezkem a Jarča s Geromkem dosáhly téměř dvojnásobného času, ale zato se stihly bez problémů kochat překrásným okolím.
K letošním křižovatkám nezbývá jen dodat, že FÁBORKY NEBUDOU Z PAPÍRU!!! a že držíme obhájcům zlata i všem ostatním palce :-) a jen pro ukázku, 2 otázky z loňska.

OTÁZKA V
Co znamená v parkurovém skákání pojem hors concours?
a)start mimo soutěž
b)kůň, který právě skáče je na prodej
c)stáj v konkurzu, všechny koně z této stáje lze koupit


OTÁZKA O
Kam vešli koně v písni "Když jsem já ty koně pásal"?
a)do ječmene
b)do žita
c)do pšenice

Kompletní výčet všech otázek najdete v sekci dokumenty nebo když kliknete sem.


artfix & Záveský 2oo6-2o13