Naše akce Účastnili jsme se Závody a sport Momentky

Kronika - Účastnili jsme se

2009
6.8.2009 - Kurz HorsemanshiT 8-12 - Ranch 28
Vždycky se říkalo, že nejlepší jsou neplánované akce. Přesně takhle začínal i tenhle kurz. Sešla se parta lidiček, spousta dobrého vína a z neplánované akce se stala totálně ne(z)řízená akce. Přípravy sepisované na hospodské účtenky v praxi předčily mé očekávání.

10.-13.07.2009 - Kurz Horsemanship III a IV - Nemšová, Slovensko
Jeden ze standardních Vašíkových kurzů. Tedy alespoň tak to vypadalo na první pohled. Že šlo o vyjímečnou akci, bylo možné pouze tušit. Skutečnost předčila v mnohém veškerá má očekávání. Byl jsem nadšen už těsně po příjezdu. Každá minuta téhle akce stála za to. Teď vás čeká dlouhý článek a spousta fotek.
29.6.-3.7.2009 - Individuální kurz Horsemanship - Ranch 28
Druhou příležitost strávit týden v Oldřiši jsem nečekal. Když ale přišla, tak jsem neváhal. Kurz byl úplně jiný než ten první, ale v jednom se s tím jarním shodoval. Dokonalý relax a pohoda. Zápis píšu sice s více jak měsíčním zpožděním, ale zážitky se mi vybavují do teď.

16., 24. a 30.05.2009 - Horsemanship I,II a III - Ranch 28 Oldřiš
Sezóna nám začala nabírat ty správné otáčky. Akcí přibývá a více než loni k nim patří i akce cizí. Letošní rok je ve znamení Horsemanshipu a nejinak tomu bylo i na těchto kurzech. Těšil jsem se na ně moc a se mnou se k Vaškovi vydalo ještě dalších 8 lidí. Strávili jsme tam 3 krásné víkendové dny a rádi se o to s vámi podělíme.

28.-29.3.2009 - Základy ježdění na Hackamore (Kay Wienrich) - Q Ranch
Po Vaškově kurzu Zaříkávačů jsem byl hrozně našláplý získávat nové informace. Nechtěl jsem vynechat jedinou příležitost někde něco nasát. O Kayovi jsem nevěděl nic, bylo to pro mě další nové jméno mého "horsemanshipování". Přihlásil jsem se, v Praze nabral Lenku dredařku, a jak to dopadlo...?

16.-21.3.2009 - Individuální kurz Horsemanship - Ranch 28
Seběhlo se to všechno strašne rychle. Od Vaškova telefonu, že se mu uvolnilo na poslední chvíli místo na kurzu, až po nedělní odjezd Kristýnky se stihlo stát hrozně moc věcí přesto, že šlo dohromady asi o 4 dny. No a teď už jsem tu a můžem začít. Takže, můj milý deníčku...

14.3.2009 - Předváděcí den plemeníků ERC s.r.o. - Mnětice
Je tu jaro a jak známo, tak na jaře všechno půčí a rodí se nový život. Aby se urodil ten správný nový život, tedy lépe takový, jaký by se nám nejvíce líbil, je potřeba vybrat vhodného tatínka pro hříbátko. My už máme sice vybráno, přesto jsme se vydali k Müllerovým do Mnětic, podívat se jaké mají letos pěkné hřebce.

14.2.2009 - Kurz Horsemanship, ti nejlepší z nejlepších, Kalifornie 2008 - Ranch 28
V mrtvé zimní sezóně spí řada z nás zimním spánkem. No ale stane se, že se občas probudí, napíšou něco na web nebo se zúčastní nějakého kurzu. V tomto případě jsem se jel podívat na vyprávění, jak žijí a pracují horsemani světových jmen ve své domovině, v Kalifornii.

Starší články najdete v předchozím roce.
artfix & Záveský 2oo6-2o13