Naše akce Účastnili jsme se Závody a sport Momentky

Kronika - Naše akce

2009

10.10.2009 - Hubertova jízda
Lehce pošmourné podzimní počasí nás uvítalo druhou říjnovou sobotu na Nové Vsi. Čekala nás poslední letošní akce. Hubert uzavřel akcemi nabitou sezónu a třetí rok poháru. Trošku jsme se proběhli, trošku jsme zmokli, zahřáli se obsahem placatic a dobře se pobavili při ukázkách. Mrkněte na článek a velkou fotogalerii.
12.9.2009 - Jezdecký duatlon
Kombinace cyklistů a koní v jednom závodě je vražedná a veleúspěšná. Jezdci bojující o pohárové bodíky nejen honí své koně po všech čertech, aby je natrénovali, ale zároveň vymetají potajnu klubovny reprezentačních týmů v biatlonu, běhu nebo sdruženářů, aby k sobě sehnali někoho, kdo "to všechno dožene".
29.8.2009 - Jezdecké hry III
Poslední letošní závodění na naší louce, které alespoň trošku připomíná klasické jezdecké disciplíny, tedy skok a drezuru. Hry 3 jsou však námi natolik ohnuté, že klasický jezdec nemá bez přípravy šanci. Vím z doslechu, že před hrami někteří jezdci trénovali ladný seskok z koně přímo do pneumatiky apod. Pojďte se na to podívat s námi.
15.8.2009 - Supermoderní pětiboj
Letos nová akce inspirovaná loňskou letní olympiádou. Nikdo nevěděl, co od toho má čekat, ale všichni pilně trénovali. Jana nakopla ve čtvrtek letadlo a dorazila z Londýna, aby všechny ty přírodní skoky a záludnosti stihla připravit. V sobotu ráno na startu pofrkávalo 10 koní a mezi nimi nechyběla ani Kristýnka s Tomem.
1.8.2009 - Jezdecké hry II
Každá akce, kterou pořádáme doslova na zelené louce, vyžaduje velké organizační úsilí. Každý drobek je potřeba přivést a postavit a na nic nezapomenout. I letos jsem si nadával, že jsme hry nezrušili. 10 přihlášených byla na první pohled bída. Ale na místě? Jedním slovem boží! Dokonalá zábava, atmosféra, krásné počasí. Stálo to za to!
18.7.2009 - Křižovatky 2009
Naše pilotní akce, 5.ročník. Bylo jasné, že to musí být dokonalé. No podle mého názoru až na trošku zlobivé počasí to bylo super. Pár koňům v zápalu závodění popadaly podkovy, ale všechno se nějak zvládlo opravit. Spousta záludných otázek a nevšedních zážitků. To byly letošní Křižovatky.
28.6.2009 - Jezdecké hry I
Žádnou akci zatím nepostihlo tolik katastrof jako letošní hry I. Někoho nahoře jsme asi pěkně naštvali a tak nám na hlavu, a hlavně na naši louku, lil jeden nebeský kyblík za druhým. Hry I se v květnovém termínu zrušily a přesunuly na červen. Patálie pokračovaly nutností přesunout i v červnu vše na jabloneckou jízdárnu. Všichni, ale hrozně moc chtěli závodit.
21.6.2009 - Společný trénink - Horsemanship
Práce ze země. Mateřská školka pro koně, ale hlavně jejich majitele. Základy, tak prosté, přesto tolik složité. Člověk pootevírá dvířka poznání a zpočátku ničemu nerozumí. To jsou okamžiky, kdy vás někdo musí vzít za flígr a říct, takhle ne, musíš takhle a ukázat jak. Bylo to fajn, snad bude čas to zase zopakovat.
12.4.2009 - Horsemanship v Čechách
Nedělní večer ve vinárně Za větrem byl věnovaný Horsemanshipu a Tomášovým zkušenostem z kurzů, kterými prošel letos na jaře. Vyprávění se protáhlo na více než tři hodiny a podle mého názoru bylo moc fajn. V článku najdete, jak to všechno probíhalo a některé užitečné informace.

Starší články najdete v předchozím roce.
artfix & Záveský 2oo6-2o13